دو ابزار کار با فایل‌های ویدیویی

به عنوان یک کامپیوتری همه (از جمله خود آدم) از آدم انتظار دارند که بعضی کارهای عمومی مثل تبدیل یک فرمت ویدیویی DVD به موبایلی یا ساختن DVD از روی فایل‌های یک دوربین دیجیتال را بلد باشیم. البته این کارها برای کسی که تخصصش ویدیو است کارهای پیش پا افتاده ای است. چون هم ابزارها را می‌شناسد و هم تکنیک‌های کار را بلد است. ناواردها باید تلاش بیشتری کنند.

اگر ابزارهای اصلی که معمولاً خیلی بزرگ و سنگین هستند را بشناسید و داشته باشید که هیچی. اگر مجموعه‌های نرم‌افزاری مثل King و All in One و غیره را دم دست داشته باشید باز هم هیچی. اما اگر این طور نیست باید دست به دامان اینترنت شده و ابزارهای کوچک و اختصاصی مخصوص این کارها را پیدا کنید.

اخیرا برای تبدیل فایل‌های ویدیویی ذخیره شده در یک دوربین دیجیتال Canon به فرمت DVDهای قابل پخش در DVD Playerهای معمولی به ابزاری به اسم DVD Flick برخوردم. این ابزار فقط DVD می‌سازد. امکان رایت مستقیم روی DVD را هم داراست. کارهای من را به خوبی راه انداخته است.

ابزاری هم به نام Free Video to Flash Converter سری Free Studio پیدا کردم که با آن می‌توانم فرمت‌های ویدیویی مختلف را به فلش تبدیل کنم.

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *