اندر معایب چند شغله بودن

برای کسانی که متاهل بوده و دارای خانواده هستند، دو شغله بودن چندان غیر معمول نیست. چون هزینه‌های زندگی در شهری مثل تهران خیلی بیش از آن است که بتوان تنها با یک شغل آن را تامین کرد. البته چند شغله بودن در دنیای نرم‌افزار خیلی راحت نیست و مشکلات خاص خودش را دارد.

یکی از بدترین مشکلات این قضیه این است که نرم افزار و برنامه نویسی همیشه نیاز به مطالعه و به روز بودن دارد. به عبارت دیگر یک شخص نوعی که در شرکت «الف» کار می‌کند مجبور است مقداری از وقت آزادش را هر چند به طور اندک به مطالعه راجع به روش و فناوری‌های مورد استفاده در شرکت «الف» اختصاص دهد. حال اگر این مجبور باشد با شرکت «ب» و شرکت «ج» هم همکاری داشته باشد باید مقداری وقت آزاد هم برای آنها پیدا کند تا بتواند راجع به روش‌ها و فناوری‌های آنها هم کسب اطلاعات کند. به این ترتیب تمام وقت شبانه‌روز، به جز ۶-۷ ساعت خواب شبانه، مصروف کار گردیده و اینجاست که هم صدای اهل خانواده در می‌آید و هم فرد مورد نظر دچار مشکلات متعدد ناشی از کار زیاد می‌گردد.

Comments

 1. Salman

  جانا سخن از زبان ما ميگويي. در ضمن گاهي مشكلي كه در برنامه اي پيش مي آيد آنچنان ذهن آدم را مشغول مي كند كه در محل كار دوم هم دست از سر آدم بر نمي دارد.

 2. afsharm

  راست میگی یادم رفت اینو اضافه کنم که وقتی مشکلی در محل کار اول به وجود می‌آید، ذهن آدم را در محل کار دوم هم مشغول می‌کند.

 3. Hooshmand Meysam

  ما که مجرد هستیم، صدای خانواده در آمده است. و گاهی با خود میگویم آیا زندگی مشترک موفقی خواهم داشت؟؟؟؟!؟!؟! ؟:-(

 4. Amir Khalili

  دوستان عزیز ، در مورد موضوع طرح شده تکنیک های متنوعی مانند GTD برای مدیریت زمان مطرح است . اینکه متخصصان زیادی در دنیا بر روی این معضل کار می کنند نشاندهنده جهانی بودن آن است . اگر علاقه دارید برنامه ای بگذاریم تا اطلاعات خودمون رو در مورد این روش ها به اشتراک بگذاریم ، شاید راهگشا بشه !

 5. Daneshjoo

  من به عنوان یک دانشجو شما ها رو می بینم اصلاً از زندگی ناامید می شم… یکمی از خوبیاتون بگید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *