‫کمی درباره NuGet

از بازار داغ شدن NuGet خیلی وقت است که می‌گذرد. طبق یک اصل احمقانه مبتنی بر ترس و بی‌اعتمادی به چیزهای جدید من هم مثل خیلی‌های دیگر چندان سراغی از NuGet نگرفته بودم. اما طی مدت اخیر مجبور شدم با NuGet کار کنم. بلد نبودن نحوه کار NuGet هم باعث شد وقتم تلف شود و هم بعد از این که کار با NuGet را یاد گرفتم فهمیدم که انجام کارها با NuGet می‌توانسته سرعت پیشرفت تعدادی از پروژه‌های قدیمی را افزایش دهد.

NuGet ابزاری کمکی است که با نصب در Visual Studio به شما کمک می‌کند تا dllهای پروژه‌های Open Source یا رایگان را راحت‌تر به دست بیاورید. NuGet مدیریت updateهای شما را به عهده می‌گیرد یعنی می‌تواند نسخه‌های جدید dllها را به صورت خودکار یا دستی به روز رسانی کند. ظاهراً NuGet یک سری کارهای configuration مربوط به dll را هم انجام می‌دهد. NuGet شامل مجموعه‌ای از کتابخانه‌های مختلف است. این کتابخانه‌ها توسط سازندگانشان در مجموعه NuGet به روز رسانی می‌شوند. کتابخانه‌های بسیار زیادی در NuGet وجود دارند از مایکروسافتی‌ها بگیر تا مواردی مثل NHibernate و Castle.

به نظر من دو تا از موانع مهم رواج NuGet در ایران یکی عدم دسترسی خوب به اینترنت برای همه developerهاست و دیگری تشویق developerها به استفاده از آخرین نسخه کتابخانه‌هاست که به مذاق خیلی‌ها در تیم‌های تولید نرم‌افزار ایرانی خوش نمی‌آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت رسمی «نیو گت» یا به نوشته «وحید نصیری» در همین رابطه مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *