‫چرا SVN بهتر از TFS است؟

دلایل خیلی زیادی برای این برتری وجود دارد. ولی فعلاً به این یکی بسنده کنید. فرایند پشتیبان‌گیری و برگرداندن پشتیبان‌ها (backup/restore) در svn خیلی ساده ولی در TFS خیلی پیچیده است.

برای پشتیبان‌گیری از مخزن SVN کافی است فولدر آن را در ویندوز کپی کرده و در جای مطمئنی نگه دارید. برای برگرداندن پشیبان هم کافی است فولدر پشتیبان را مجدداً در جای قبلی کپی کنید.

اما در TFS 2010 شما باید به کلی از کارهای admin ویندوز و  Sql Server مسلط باشید و برای انجام یک restore ناقابل مراحل زیادی را طی کنید. اگر باور نمی‌کنید نگاهی به لینک‌های زیر که همگی مربوط به فرایند backup/restore در TFS 2010 است نگاهی بیندازید.

Comments

 1. hajloo

  ‫بادلیلی که برای برتری SVN آوردید کاملا مخالفم.

  همین قابلیت کپی ساده بشدت از لحاظ امنیتی زیر سوال می رود چراکه هر کسی براحتی می تواند داشته های یک شرکت نرم افزاری را با خود از شرکت خارج کند.

  ‫از طرف دیگر TFS صرفا یک سورس کنترل ساده نیست و پیچیده شدن مسایل در آن بخاطر اتوماسیون آن است که چیز کمی نیست.

  در ضمن برای یک سیستم بیلد مکانیزه خود شما چه سیستمی بهتر پایگاه داده سراغ دارید؟ تمامی اتوماسیون هایی که من می شناسم اعم از ‫TFS – ‫TeamCity و غیره از یک پایگاه داده استفاده می کنند.

  شما اینطور فکر نمی کنید.
  به نظر من که همیشه سادگی کار دلیل برتری نیست

 2. ناشناس

  تی‌اف‌اس شاید اصلا قابل مقایسه با اس‌وی‌ان نباشه!

  شما فقط دارید قسمت سورس کنترل این دو رو با هم مقایسه می‌کنید. فراموش نکنید که تی‌اف‌اس فقط یک سورس کنترل نیست و از اونجایی که ما همیشه از نرم‌افزار مجانی استفاده می‌کنیم همیشه هم فقط از چند درصد ویژگیهای این جور نرم‌افزارها استفاده کردیم.

  مگر اینکه شما فقط بخواهید سورس کنترل تی‌اف‌اس رو مورد مقایسه قرار بدید. که باز هم کار جالبی نیست چون هدف مایکروسافت بیشتر بر روی یکپارچگی متمرکز است ولی اس‌وی‌ان داستان دیگری دارد.

  پی‌نوشت: اینها به معنی بد بودن اس‌وی‌ان نیست. ای کاش در مورد کاربرد آنها و یا اینکه کجا، کدامیک به درد می‌خورد صحبت می کردید.

 3. Ahmadreza

  بنظر من هم این دو اصلا قابل مقایسه نیستند
  یکی از امکانات مربوط به TFS همان Source Control است ولی این فقط بخش کوچکی از کل سیستم است. بنظر من اگر کسی فقط از امکان Source Control می خواهد استفاده کنه بهتره که فکر TFS رو هم نکنه. ولی TFS برای ایجاد Process در طول Life cycle تولید سیستم امکاناتی داره که به کمک مهندسی نرم افزار میاد

 4. Afshar Mohebbi

  ‫احمد رضا: دو تا دیگر از کارهایی که TFS انجام می‌دهد یک Build Automation است و دیگری Work Item Management و Project Management. و تا آنجایی هم که می‌دانم در عمدتا در ایران فقط از امکان Source Control آن استفاده می‌شود.

 5. Abolfazl Rajabpour

  سلام
  من svn رو نصب کردم و برای ویژوال استودیو هم ankh svn رو نصب کردم. ولی وقتی داشتم روی یک پروژه ویندوزی که از انتیتی فریم ورک استفاده میکرد ، به صورت تکی کار میکردم؛ ناگهان در یک عملیات کامیت کل فایل موجودیت های edml رو خراب کرد. اونقدر دردسر کشیدم تا اون فایل رو دستی درست کردم که دیگه جرات نداشتم از svn استفاده کنم. من فقط سورس کنترل می خوام. ولی واقعا می ترسم دوباره اون مشکل پیش بیادراه حلی دارید؟

 6. afsharm

   با ساختار edml آشنا نیستم ولی اگر می‌خواهیم با سورس کنترل‌ها راحت باشید (هر سورس کنترلی) باید با ساختار فایل هایی که با آنها کار می‌کنید هم آشنایی مناسبی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *