‫وضعیت Xml Namespace در پروتکل ECE

xml-ns بالاخره بعد از مدت‌ها تکلیفمان با namespace استفاده شده در تگ Letter ایکس‌ام‌ال‌های «ارسال» و «رسید» در پروتکل ECE معلوم شد، البته تقریباً. این namespace که برای «ارسال» برابر است با "http://www.irica.com/ECE/1383-12/SendSchema" و برای «رسید» برابر است با "http://www.irica.com/ECE/1383-12/ReceiptSchema" برای ما و خیلی از پیاده‌سازان دیگر ابهام داشت. به حدی که بعضی‌ها مثل ما مجبور شدند با چند تا از همکارانشان در دیگر شرکت‌ها بر سر بود و نبود این namespaceها به طور داخلی به توافق برسند.

برای حل این مشکل حدود یک ماه پیش با چند نفر از طراحان اصلی پروتکل ECE تماس گرفتم و فهمیدم که قرار است نسخه بعدی پروتکل این ابهام را از بین ببرد. علاوه بر این معلوم شد که بیشتر شرکت‌ها فرض را به اجباری بودن وجود این دو namespace قرار داده‌اند. خود بنده هم پس از دیدن خط targetNamespace="http://www.irica.com/ECE/1383-12/SendSchema" در فایل ‪1.xsd‬‎ که از سایت رسمی پروتکل ECE قابل دریافت است و مطالعه‌ای که روی موضوع namespaceها در Xml داشتم دریافتم که وجود دو namespace فوق الذکر در ایکس‌ام‌ال‌های «ارسال» و «رسید» اجباری هستند. ضمنا هر نوع namespace دیگری که در ایکس‌ام‌ال‌های پروتکل قرار گیرند بی‌تاثیر و غیر ضروری بوده و بهتر است برای خوانایی بیشتر Xmlها حذف شوند.

Comments

  1. فرهود

    سلام یک سوال داشتم در مورد ارسال این xml که آیا در بدنه ایمیل باید ارسال بشه یا یک فایل xml به صورت attach و اینکه اگر فایل xml بشه با چه نامی نامگذاری بشه چون برای این مورد هیچ مطلبی پیدا نکردم

    1. Post
      Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *