‫امتحان ‭۷۰-۵۳۶‬

مایکروسافت مجموعه‌ای از مدارک حرفه‌ای را برای توسعه دهندگان (برنامه‌نویسان) تدارک دیده است. این مجموعه شامل سه مدرک MCPD، شش مدرک MCTS و چندین Exam است. برای دریافت هر TS نیاز به گذراندن یک یا چند «امتحان» و برای دریافت هر PD نیاز به داشتن تعداد معینی TS است. به عبارت دیگر هر TS یا PD به این معنی است که شما امتحان‌های معینی را با حد نصاب قبولی گذرانده‌اید.

در این بین یک امتحان اصلی وجود دارد که گذراندن آن برای دریافت هر یک از TSها و در نتیجه هر یک از PDها اجباری است. این امتحان که «امتحان ‭۷۰-۵۳۶‬» یا Exam 70-536 نام دارد به مثابه دروس دانشگاهیی پیش نیاز همه مدارک برنامه‌نویسی مایکروسافت است. امتحان ‭۷۰-۵۳۶‬ یا همان «چارچوب دات‌نت مایکروسافت: اصول پایه توسعه برنامه‌ها» (TS: Microsoft .NET Framework Application Development Foundation)، همان طور که از اسمش پیداست به بررسی مهارت‌های شخص در اصول برنامه‌نویسی دات‌نت می‌پردازد. دانستن این اصول و مهارت‌ها برای کلیه برنامه‌نویس‌های دات‌نت در هر سطح و هر سکویی مورد نیاز است، خواه برنامه‌نویس مذکور صرفاً ASP.NET کار کند یا ADO.NET یا هر چیز دیگر. هر چند که بسیاری از برنامه‌نویسان شاغل در شرکت‌های ایرانی فاقد بخش قابل توجهی از مهارت‌های ذکر شده در این امتحان هستند اما به هر حال گذراندن این امتحان برای همه برنامه‌نویسان دات‌نت امری ضروری و مفید است. در پایان خلاصه‌ای از مهارت‌های مد نظر این امتحان را با هم مرور می‌کنیم:
۱- مهارت در استفاده از: کلاس‌ها – Collection – Generic – Exception – Interface – Event – Delegate (معادل ۱۵ درصد حجم سوالات)۲- Threading – Service – Application Domain (معادل ۱۱ درصد حجم سوالات)
۳- کار با فایل‌های config و APIهای مربوطه – مسائل مربوط به deployment و ساختن برنامه Install – logging (معادل ۱۴ درصد حجم سوالات)
۴- serialization/deserialization – کار با فایل و stream (معادل ۱۸ درصد حجم سوالات)
۵- مسائل امنیت در برنامه‌های دات‌نتی، کلاس SecurityManager – FileSystemSecurity – SemaphoreSecurity – DES – SHA1 (معادل ۲۰ درصد حجم سوالات)
۶- استغاده از COM – ساخت COM در دات‌نت – Reflection – Mailing – استفاده از dllهای غیر دات‌نتی و غیر COM (معادل ۱۱ درصد حجم سوالات)
۷- Globalization – Culture – Drawing – کار با Text و Regex (معادل ۱۱ درصد حجم مطالب)

مطالب مرتبط:
امتحان ‭۷۰-۵۳۶‬ در سایت Microsoft Learning
وبلاگ حاجلو: راهنمای جامع دوره‌های برنامه‌نویسی Framework 3.5 مایکروسافت

Comments

 1. 方便

  日本視訊聊天室日本免費視訊日本免費視訊聊天日本情色論壇 浪漫月光論壇爆乳娘影片我愛78論壇情色情趣 商品我愛78影片我愛黑澀會美眉走光照片打手槍一本道 a片 東京熱av免費影片一本道 a片 東京熱avdvd影片一對一視訊辣妹妹影音視訊聊天室一對一視訊聊天一對一視訊一對多美女視訊淫美色論壇浪漫月光論壇成人視訊桃園視訊 成人網頁柔情聊天室柔情聊天網松島楓免費影片東洋成人杜雷斯免費影片本土自拍天堂34c寶貝視訊本土自拍貼圖 成人網頁月光論壇日本情色論壇 日本免費視訊聊天日本免費視訊日本視訊聊天室日本視訊日本美女寫真集 kk視訊日本美女名模寫真集av桃園兼職援交辣妹視訊桃園援交小魔女自拍天堂浪漫月光論壇影片下載區浪漫月光論壇85cc成人影片區浪漫月光論壇

 2. Dr.kermani

  با سلام خدمت شما

  اميدوارم حالتون خوب باشه
  يکي از خوانندگان وبتون هستم
  خوشحال ميشم اگه با وبگاه سلامت ما تبادل لينک کنيد.

  اگه قابل دونستين لينک ما رو در پيوندهاي خودتون ثبت کنيد .
  موفق باشيد
  http://www.kermani.blogfa.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *