چند تا امکان جدید برای به روز آوری

keep-in-touch

حدود یک ماه اخیر چند تا چیز جالب در موضوع برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار پیدا کرده ام که ممکن است بقیه دوستان هم از دانستن راجع به آنها خوشحال شوند.

پلتفرم انتشار محتوای DEV با آدرس dev.to که هنوز توسط هیچ کدام از طرفین فیلتر نشده است، اولین مورد این یافته ها است. اول که آن را پیدا کردم حس کردم یک چیزی مثل medium.com است. کمی که با آن ور رفتم فهمیدم که به قوت و امکانات آن نیست که البته از این موضوع ناراحت نشدم چون باعث می شود سنسور فیلتر به آن حساس نشده و سراغش نیاید. این پلتفرم بلاگر طور، خاص توسعه دهنده ها و برنامه نویس ها است. که خودش هم باعث می شود جامعه جالبی برای فعالیت باشد و هم این که آنقدر شلوغ نشود که حساسیت بر انگیز شود. تقریباً اولین مطلبی که توش پیدا کردم متنی است راجع به برنامه نویس هایی که 40 سالگی را رد کرده اند که خواندش خالی از لطف نیست.

کشف دوم چیزی است به اسم twitch.tv که همین چند دقیقه پیش فهمیدم که خیلی هم کشف بزرگی به حساب نمی آید. ظاهراً Gamer های ایرانی قبلا آن را کشف کرده اند و همین روزهاست که تیغ فیلتر آن را به باد بدهد. این پلتفرم همان طور که از نام دامنه آن بر می آید نوعی تلویزیون حساب می شود. یک نفر که در اینجا Host حساب می شود جلوی دوربین (وب کم) می رود و در عین حال Screen خودش را هم Share کرده و شروع می کند به کار کردن و صحبت کردن. اسکرین می تواند صفحه ویژوال استودیوی یک برنامه نویس دات نت باشد که در حال پرزنت کردن کد جدیدش است یا صفحه یک Gamer که در حال بازی کردن فلان مرحله از فلان بازی معروف است. بینندگان هم می توانند Join شده، چت کرده و احتمالا صحبت هم کرده و دوربین را بگیرند. من این وب سایت را با کانال 6figuredev که مربوط به توسعه دهندگان نرم افزار است کشف کردم.

کشف سوم در واقع کشف جدیدی حساب نمی شود. هم خودم هم بقیه خیلی وقت است که راجع به پادکست ها می دانیم. تعداد زیادی پادکست هم راجع به برنامه نویسی وجود دارد که چیز خیلی جدیدی حساب نمی شود. کشف من در اینجا در واقع پیدا کردن دو سه تا پادکست خوب و عادت نصفه نیمه به گوش دادن آنها است. آخرین عنوانی که شنیدم و برام خیلی جالب بود از یک پادکستی به اسم codenewbie.org است که تا همین چند ساعت پیش کد نیو بای تلفظش می کردم در حالی که درستش کد نیوبی است! اسم این قسمت What is workplace burnout and how can you stop it است و راجع به فشار کاری شدید و بعضی راه حل ها برای درمان آن است. دو سه قسمت از hanselminutes.com شنیدم که تقریبا همگی کیفیت محتوایی خوبی داشتند. یک قسمت از ageekleader.com از یک نفر به اسم Tom Schwab شنیدم که خیلی الهام بخش بود. پادکست dotnetcore.show هم که فقط راجع به DotNet Core است و اسم امیدوارم کننده ای دارد. خوبی پادکست این است که با کمک آن می توان مقداری از وقتی که در ترافیک، رانندگی و مترو هدر می رود را دوباره زنده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *