مذاکره، انجام پروژه، برنامه‌نویسی، سرور و…

قبل‌ترها کارم فقط برنامه‌نویسی بود و به جز مسائل فنی و آن هم به طور اختصاصی در حوزه توسعه نرم‌افزار با چیز دیگری کار نداشتم. اما در طول چند سال گذشته که درگیری بیشتر با فریلسنری، مشاوره، کارآفرینی و غیره پیدا کردم تنوع کارها به شدت بالا رفت. حتی در همان موضوع برنامه نویسی و IT هم به علت حرکتی که به سمت لینوکس شروع کردم گوناگونی کارها بیشتر شد.

 

در طول یک هفته گذشته مقدار زیادی با Microsoft ASP.NET Identity و Entity Framework و JWT ور رفتم. در یکی از پروژه‌هایی که درگیر انجام آن هستم از Identity استفاده می‌شود و باید مقداری Customization روی آن انجام شود. یک پروژه دیگری که چند وقت است درگیر آن هستم انتقال یک سرور ویندوزی به یک سرور لینوکسی و سبک‌تر کردن هم زمان برنامه‌های آن است. در همین راستا چند instance از Orchard CMS را به طور کامل به WordPress منتقل کردم. یک WordPress Plugin کوچک نوشتم که وردپرس را به یک Application دات‌نتی وصل کند، Jira و یک CRM داخلی را هم با Redmine و Vtiger جایگزین کردم.

 

 

در کنار همه کارهای فنی مقدار زیادی هم negotiation داشتم، از توافق بر سر شروع یک پروژه جدید بگیر تا پیشنهادهای همکاری و شراکت و غیره. برای شروع پروژه جدید مقداری User Story نوشتم و در صدد استفاده از Axure یا justinmind به عنوان دو ابزار WireFrame که امکان خروجی HTML با قابلت کار کردن داشته باشند هستم. هر دوی این ابزارها پولی هستند و حیف که هیچ ابزار رایگانی با این امکان پیدا نکردم. برای انجام کامل یک پروژه نرم‌افزاری علاوه بر این که نیاز به یک شخص یا تیم Full Stack هست، نیاز به کسب اطلاعات زیادی راجع به بیمه و مالیات و بروکراسی‌های مربوطه هم هست.

 

نکته جالب این هفته اطلاع از برگزاری هکاتون در کرج بود. این هکاتون تقریباً دو هفته دیگر برگزار می‌شود. نمی‌دانم اطلاع رسانی سازمان دهندگان آن خیلی دیر انجام شده یا من خیلی بی خبر بودم به هر حال ۱۵ یا ۲۰ روز زمان کمی برای برنامه‌ریزی برای حضور در این رویداد است. دوستان برگزار کننده علاقه زیادی به خاور میانه دارند چون این رویداد علاوه بر ایران در ابوظبی، قاهره و حتی عراق جنگ زده هم برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *