درآمدهای اغوا کننده اینترنتی

حدود چند ماه پیش به یک صفحه اینترنتی انگلیسی و مربوط به خارج از کشور برخورد کردم که در آن راجع به خانمی به نام «یاسمین مدنی» صحبت شده و ادعا شده بود که ایشان ماهیانه ۶۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار بابت کار در منزل بابت همکاری با شرکت منتشر کننده مطلب کسب درآمد دارد. متن صفحه طوری نوشته شده بود که خواننده را تشویق می‌کرد برای همکاری با آن شرکت هر چه سریع‌تر ثبت نام نماید. من آن صفحه را bookmark کردم تا سر فرصت بررسی بیشتری انجام دهم. اما امروز ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴ که مجدداً به آن صفحه مراجعه کردم حس کردم به طرز ماهرانه‌ای گول خورده‌ام. چون این فقط یک تبلیغات اغوا کننده درآمدهای نامعلوم اینترنتی به قصد اهداف دیگر است. لطفاً شما هم به دلایل من توجه کنید تا خدای ناکرده هیچ وقت چنین حرف‌هایی را باور نکنید. صفحه مذکور در این آدرس قرار دارد.

 1. لباس این خانم کم و بیش عربی است. چیزی که در ایران خصوصاً برای کسانی که صاحبکار دولتی ندارد کمی نامعمول است.
 2. چک مستقیماً به نام خانم یاسمین مدنی صادر شده در حالی که بانک‌ها و موسسات مالی غربی سالهاست که از ارائه چنین خدماتی به ایرانی‌ها امتناع می‌کنند.
 3. اگر در سایت‌های Freelancing فعالیت کرده باشید می‌دانید که هندی‌ها سر ساعتی ۴ دلار هم دست و پا می‌شکنند. پس چطور اجازه می‌دهند یک ایرانی معمولی با هفته‌ای ۱۵ الی ۱۸ ساعت کار صاحب ۶۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار درآمد ماهیانه شود؟
 4. من مطلب را چند ماه پیش bookmark کرده بودم ولی امروز که ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴ است، می‌بینم که تاریخ به روز رسانی مطلب به طرز عجیبی مربوط به ۲۳ ژانویه (۶ روز پیش) است. کامنت‌های ذیل مطلب نیز از ۲۵ ژانویه (۴ روز پیش) شروع شده‌اند و تا ۲۸ ژانویه (۱ روز پیش) ادامه پیدا کرده‌اند. یعنی انگار نه انگار که این مطلب مربوط به حداقل ۴ ماه پیش است، تاریخ مطلب و کامنت‌ها همگی مربوط به همین چند روزه هستند.
 5. کامنت‌ها بسته است و امکان کامنت گذاری نیست. هیچ ایمیل یا وب سایتی نه از خانم یاسمین مدنی و نه از هیچ کدام از کامنت‌گذاران منتشر نشده است.
 6. همه کامنت گذاران یا گفته‌اند که ما همین الان ثبت نام می‌کنیم یا همان ادعای خانم یاسمین مدنی مبنی بر درآمد بالا را تکرار کرده‌اند.
 7. کامنت گذاران اسامی ایرانی دارند ولی همگی بلا استثنا تسلط کاملی به زبان انگلیسی دارند!
 8. به عکس‌هایی که هم زمان با نوشتن این متن از آن صفحه تهیه کرده‌ام توجه فرمایید.

Comments

 1. aliaghdam

  سلام جناب افشار
  از این موارد بسیار هست ولی نمونه‌های واقعی هم موجود هست! همین الان شخصی رو میشناسم که در یک سال گذشته از توی خونه تونسته به طور متوسط ماهی ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار درآمد داشته باشه!

 2. afsharm

  سلام آقای اقدم عزیز،
  واقعاً؟ این که خیلی خوبه؟ امکانش هست که کمی بیشتر توضیح بدید؟ این که چه کاری هست و چه کسانی می‌تونن انجام بدن و چه شرایطی داره؟

 3. aliaghdam

  بله چرا که نه!؟

  کاری که ایشون انجام میدن تهیه یکسری قالب وب سایت و فروش اون در سایت themeforest.net هست! البته کیفیت (و توانایی‌های فرد)کارها برای فروش در تم فارست باید دارای یک حداقلی باشد که این حداقل از سطح حرفه‌ای ایران هم بالاتر است!

  راجع به معرفی شخص نمی‌تونم اینجا معرفی کنم چون اشخاص از ترس اینکه مشکلی از جهت شناخته شدن ایرانی بودنشون پیش بیاد به صورت چراغ خاموش فعالیت می‌کنن ولی اگر مشتاق هستید می‌تونم توی ایمیل معرفیشون بکنم.

  در کل با توجه به شرایط فعلی بازار کار در ایران اگر کسی توانایی‌های لازم رو برای اینکار داشته باشه و انجامش نده به نظر من بزرگترین حماقت زندگیش رو انجام داده!

 4. afsharm

  آهان! پس ایشان طراح سایتی هستند که کیفیت کارشان حداقل در سطح حرفه‌ای‌های داخل ایران است. خوب این خیلی غیر منطقی نیست. چنین افرادی در زمینه طراحی سایت و برنامه‌نویسی کم نیستند. خصوصاً این که themeforest.net استرالیایی است و فعلاً مشکل زیادی با پرداخت پول به ما ندارد.

  اما سایتی که در این نوشته ذکر شده مدعی است از کارهای ساده یک خانم خانه دار که در حد معمولی از کامپیوتر و اینترنت سر در می‌آورد می‌توان این مقدار پول درآورد.

  به هر حال ممنون از راهنمایی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *