‫کتاب Pro ASP.NET MVC 3

3هر وقت که مجبور شوم یک چیز جدید یاد بگیرم یکی از اولین کارهایی که انجام می‌دهم پیدا کردن یک منبع یا کتاب خوب برای یاد گرفتن آن است. برای کار روی یک پروژه ASP.NET MVC باید مقداری اطلاعات MVC خودم را به روز می‌کردم و چند مثال عملی می‌دیدم. به همین خاطر از چند جا پرس و جو کردم و به کتاب Apress Pro ASP.NET MVC 3 Framework by Adam Freeman and Steven Sanderson رسیدم.

اولین نکته‌ای که با خواندن این کتاب به ذهن می‌رسد این است که نویسندگان فرض کرده‌اند خواننده هیچ اطلاعات قبلی راجع به MVC ندارد. به همین خاطر کلی راجع به MVC توضیح داده‌اند. علاوه بر این مقدار زیادی هم راجع به C#‎ و Visual Studio توضیحات مفصل داده‌اند. به همین خاطر این کتاب برای کسانی که می‌خواهند از ASP.NET WebForm به ASP.NET MVC سویچ کنند و ضمناً مدت‌ها با C#‎ برنامه‌نویسی کرده‌اند کمی نامناسب شده است.

در کل این کتاب مخصوص مبتدی‌ها نوشته شده است. برای کسانی که می‌خواهند برنامه‌نویسی و برنامه‌نویسی وب را تازه با ASP.NET MVC شروع کنند. خوانندگان حرفه‌ای‌تر کتاب باید بعضی فصول را جا بگذارند و خیلی فصول دیگر را هم سرسری ورق بزنند. در یک کلام نباید گول حجم ۸۴۰ صفحه‌ای آن را بخورند.

Comments

  1. محمد صاحب

    كتاب PROFESSIONAL ASP.NET MVC 3 رو هم ببينيد من تا فصل 9 كتاب رو خوندم خوب بود مخصوصا فصل 7 كه نكات مهمي رو براي امن كردن سايت شرح ميده.
    فقط نميدونم چرا يك فصل رو به NuGet اختصاص داده؟
    يعني انقدر مهمه!؟

  2. مهدی کرامتی

    به نظر من هم کتاب Wrox Professional ASP.NET MVC 3 بهتر از اونی هست که شما نام بردید. من هر دو را مطالعه کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *