‫‫آموزش دات‌نت در ویژوال استودیو با ابزار کمکی Feature Builder

حتماً تا حالا ویدئوهای آموزشی مربوط به دات‌نت را دیده‌اید. در این طور ویدئوها یک نفر ماوس و صفحه کلید را به دست گرفته و شروع به ساخت یک پروژه مثل ASP.NET یا WCF کرده و قدم  به قدم تمامی مراحل را در ویژوال استودیو طی کرده و همه را توضیح می‌دهد.

آیا دوست داشتید آن یک نفر کنار شما بوده و همه مراحل را یکی یکی توضیح داده و خود شما مراحل را جلو ببرید؟ هر جا هم که در تایپ یک نمونه کد یا اجرای commandهای ویژوال استودیو مشکل پیدا کردید به شما کمک کرده و مشکل را برطرف نماید؟

اگر جواب مثبت است نگاهی به این نمونه که برای آموزش مقدمات Workflow Foundation است بیندازید. این نمونه آموزشی که با Feature Builder Power Tools ساخته شده، به شما کمک می‌کند تا گام به گام مقدمات WF را یاد بگیرید. نمونه مورد بحث از دو قسمت Guidance Workflow Explorer و Guidance Browser تشکیل شده است. شما از طریق Explorer کلیه مراحل را می‌بینید و از طریق Browser توضیحات هر مرحله را. جالب است بدانید که لینک‌های نمایش داده در Browser به commandّهای خود ویژوال استودیو وصل هستند. یعنی ممکن است با کلیک روی یک لینک، پروژه شروع به اجرا کند یا یک فایل جدید به پروژه اضافه شود. این ابزار آموشی به صورت یک add-in در ویژوال استودیو نصب می‌شود.

اگر شما هم مایلید برای آموزش برنامه‌نویسی از طریق ویژوال استودیو از Feature Builder Power Tools استفاده کنید نگاهی به اینجا و اینجا بیندازید. ساختن یک نمونه آموزشی با این ابزار چندان سخت نیست. فقط کافی است مستندات را به صورت فایل mht (شبیه html) تهیه کرده و با کمک UML Activity Diagram آنها را تبدیل به یک نمونه آموزشی مفید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *