‫روزی هیجان انگیز برای یک برنامه نویس

دیروز برای من بسیار هیجان انگیز بود چون مدیر پروژه شرکت اعلام کرد که همه ابزارها و تکنولوژی تا چند هفته آینده به طور کامل به روز خواهند شد. و به همین دلیل دیروز برای من که از مدت‌ها پیش برای شروع این تغییرات مقدمه چینی کرده و منتظر مجوز این تغییرات بودم روز بسیار خوشایندی بود. خصوصا این که از همین فردا Sql Server 2008 به طور رسمی در یک کامپیوتر اختصاصی نصب و بهره برداری آزمایشی از آن آغاز خواهد شد! امیدوارم در مورد MSSQL2008 با Reporting Service مشکل پیدا نکنیم چون تمام گزارشات ما بر پایه RS است و همین طوری هم دردسرهای زیادی با آن داشتیم.
بعد از MSSql2008 نوبت Visual Studio 2008 و .Net framework 3.5 عزیز است. خود VS2008 قاعدتا خیلی مشکل زا نخواهد شد چون قبلا هم در پروژه‌های شرکت از آن استفاده کرده بودیم. ولی در مورد framework 3.5 باید آماده مشکلاتی باشیم زیرا سورس‌های خیلی زیادی داریم که بعضا خیلی سطح پایین و سیستمی هستند و احتمالا به بعضی از ویژگی‌های پایه دات نت وابسته هستند.
با توجه به این که Source Safe در نسخه ۲۰۰۸ ارائه نشده و مایکروسافت هم پایان عمر Source Safe را اعلام کرده تصمیم گرفته‌ایم سری به Team Foundation Server بزنیم. هر چند که TFS چیزی بیش از یک ابزار سورس کنترل است ولی امیدواریم جایگزین خوبی برای Source Safe باشد. TFS علاوه بر سورس کنترل امکاناتی نظیر Buildهای اتوماتیک و ابزاری برای Issue Tracking را هم داراست. ساختار Source Control آن هم با آنچه که در Source Safe بوده تفاوت‌هایی کرده. مثلا TFS سورس‌ها را در دیتابیس نگه می‌دارد در حالی که SS از یک ساختار فایلی استفاده می‌کرد. TFS چیزهای زیادی برای یادگیری ما دارد و یاد گرفتن درست و حسابی آن باعث می‌شود با کدپلکس هم آشناتر شویم.
به امید روزی که هیچوقت فاصله ما از تکنولوژی‌های جدید بیشتر از نسخه‌های بتا نشود!

Comments

  1. hajloo

    البته مسلما در رابطه با Source Sasfe 2005 یک مشکل تایپی هم داتشید و آن اینکه Source Safe 2008 ارائه نشده و نمی شود – در حال حاضر هم آخرین نسخه آن 2005 هست .

  2. hajloo

    و اما در مورد TFS بهتر بود بیشتر می نوشیت و نکته جالب اینکه مهاجرت به تکنولوژی 2008 رو یک بروزرسانی عنوان کردی که این با آخرین جمله‌ای که نوشتی ( امیدوارم فاصله با تکنولوژی بیشتر از بتا نشه ) در تضاد هست چوتن الآن CTP تکنولوژی های farmework 4 و VS2010 هم برای دانلود آمادست .
    گرچه سوییچ کردن روی اونها برای یک شرکت که محصول آماده می کنه کار اشتباهیه – اما بهتر بود جمله رو جور دیگه ای می نوشتی
    در انتها من هم امیدوارم که با این تکنولوژیهای جدید یک حالی بکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *