‫استفاده از سورس‌های Online

گاهی اوقات که می‌خواهیم روش استفاده از فلان متود یا کلاس یک Library خاص را دانسته یا می‌خواهیم چند نمونه کد با آن پیدا کنیم، یک راهش استفاده از سورس‌های Online کتابخانه‌ی مورد نظر است. البته به شرط آن که Library یا برنامه‌ی مورد نظر Open Source بوده و سورس کد آن به صورت Online موجود باشد.

معمولاً سورس کد همه‌ی پروژه‌های Open Source به صورت Online نیز موجود است. مثلاً سورس کد NHibernate در این آدرس و سورس کد Castle ActiveRecord در این آدرس قرار دارد. این سورس‌ها منبع خوبی هستند برای که بیشتر از روش کار فلان بخش Library سر در بیاوریم. مثلاً اگر می‌خواهید بدانید متود ActiveRecordStarter.SchemaUpdate چطور از کلاس SchemaUpdate موجود در NHibernate استفاده می‌کند، کافی است نگاهی به سورس کد کلاس ActiveRecordStarter بیندازید.

پروژه‌های Open Source معروف معمولاً دارای Unit Test هم هستند. این Unit Testها پر هستند از نمونه‌های ساده از نحوه‌ی چگونگی استفاده از پروژه. به عنوان مثال اگر به دنبال نمونه کدی برای عملیات ذخیره، حذف یا بازیابی رکوردهای یک Entity در Castle ActiveRecord هستید کافی است به کد کلاس ActiveRecordTestCase مراجعه کنید.

از دیگر مزایای سورس‌های Online این است که همیشه در دسترس هستند، نیاز به Downloadهای متعدد ندارند و لینک آنها را به راحتی می‌توان از طریق ایمیل و غیره به این ور و اون ور فرستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *