گناهی به اسم ایرانی بودن

odesk سایتی است مشابه vworker که برای برون‌سپاری پروژه‌های نرم‌افزاری و غیره به برنامه‌نویسان Freelance سراسر دنیا استفاده می‌شود. عمده contractorهای این طور سایت‌ها از کشورهای ارزان قیمتی مثل هند، روسیه، شرق اروپا، آمریکای لاتین و کشورهای عربی مثل مصر هستند. دیروز پروفایلم را در odesk تکمیل کردم، البته آدرسم را در دوبی دادم و تنها یک شماره تلفن از ایران (با کد ۹۸) دادم. نمی‌دانم از روی کد کشور یا از روی IP به ایرانی بودن و در نتیجه مجرم بودن بی‌دلیلم پی برده‌اند و ایمیل زیر را برای من فرستاده‌اند:


دقت کنید که برای درست و حسابی کار کردن در odesk باید identity خودتان را verify کنید. برای verfiy کردن هم عملاً نیاز به passport و اینجور حرف‌ها می‌شود که…

Comments

  1. afsharm

    vworker اقلا توی مراحل ثبت نام و biddingها چنین چیزی نداره. مگر این که موقع پرداخت پول چنین بامبولی در بیارن

  2. Salman Arab Ameri

    برای مطلبی که قبلا در مورد vWorkder نوشته بودی گفتم که این راه برای ما راه سختیه، الان هم نمونه دیگرش رو مشاهده کردید. متاسفانه از یک طرف فیلترینگ شدید که گاهی باعث می شه برای پیدا کردن پاسخ یک مشکل ساعت ها وقت بگذاریم ، و از طرف دیگه تحریم ایران از طرف شرکت های خارجی کار برنامه نویسی رو که بخواهد کاری بیش از نوشتن نرم افزار حسابداری انجام بده بسیار سخت می کنه.
    البته تحریم ها هم در نوع خودش جالبه مثلا گوگل، جدیدا google earth و chrome رو برای دانلود باز کرده اما بخش google code همچنان برای ایران بسته است و این نشون دهنده یک سیاسته که برای سرگرمی می توانید از ما خدمات بگیرید ولی برای پیشرفت نه!
    فیلترینگ هم که بسیار بسیار جالبه، کافیه یک نفر در یک سرویس وبلاگ دهی معتبر یک وبلاگ خلاف … ایجاد کنه اونوقت کل اون سیستم وبلاگ دهی رو فیلتر می کنند مثل آب خوردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *