چرا در این وبلاگ کمتر می‌نویسم؟

مدت  قابل توجهی است که در این وبلاگ (http://blog.afsharm.com) کمتر می‌نویسم. اینجا به مدت چندین سال برای من محل نوشتن راجع به مسائل برنامه‌نویسی بوده است. کمتر نوشتن من در اینجا به معنی ترک وبلاگ نویسی یا فاصله گرفتن از برنامه‌نویسی و نرم‌افزار نیست. دلیل آن این است که در چند وبلاگ دیگر هم می‌نویسم. مطالب و نظراتم به خصوص در زمینه برنامه‌نویسی و نرم‌افزار بیشتر در این وبلاگ‌ها منتشر می‌شوند. این وبلاگ‌ها همگی در وب‌سایت شرکتی قرار دارند که در حال حاضر به اداره آن مشغول هستم. منظور شرکت نرم‌افزاری پایسا است. فهرست این وبلاگ‌ها به شرح زیر است:

 • وبلاگ سپیدار: مسائل تخصصی برنامه‌نویسی و تولید نرم‌افزار که مطالب آن از جنس مطالبی است که عمدتاً در وبلاگ جاری منتشر می‌شد.
 • وبلاگ پلیکان: نظرات و تجربیات من در باب اداره یک کسب و کار (شرکت نرم‌افزاری پایسا) مبتنی بر برنامه‌نویسی و تولید نرم‌افزار از منظر تجاری، مدیریتی و کارآفرینی
 • مقالات پایسا: مطالبی راجع به کاربری IT و نرم‌افزار در حوزه‌های اداری، مالی، صنعتی، اینترنتی و هر چیز دیگری که راجع به کاربری نرم‌افزارهای مختلف در آنها باشد. این نرم‌افزارها می‌توانند ویندوز و فایرفاکس باشند یا یک نرم‌افزار تخصصی.
 • وبلاگ رسمی پایسا: اخبار و اطلاعات رسمی راجع به شرکت نرم‌افزاری پایسا

البته نوشتن در وبلاگ جاری همچنان ادامه دارد اما سرعت به روز رسانی کمتر از گذشته خواهد بود و مطالب بیشتر حالت شخصی به خود گرفته و ممکن است کمی از برنامه‌نویسی، نرم‌افزار وIT فاصله بگیرند. مثلاً ممکن است شاهد مطالبی راجع به نحوه تعویض تسمه تایم پراید، تهیه پیتزا در مایکرویو، ایرانگردی و غیره هم باشید‍! جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به وبلاگ‌هایی که در آنها فعالیت دارم به اینجا مراجعه کنید. آدرس کلیه وبلاگ‌ها به شرح زیر است:

Comments

 1. afsharm

  آره حق با شماست. ظاهر وبلاگ خیلی خیلی قدیمیه. خیلی وقته عوض نشده. باید فرصتی پیش بیاد و کمی بهبودش بدم.

 2. afsharm

  سلام آقای ممکن،

  از توضیحات دقیق و فنی شما بسیار سپاسگزارم. من خطایی که شما به آن برخورد کرده‌اید را قبلاً یک بار دیده بودم. اما متاسفانه خاطرم نیست که از طریق IIS حل کرده بودم یا از طریق OTRS. خواهش می‌کنم در مطالب همین وبلاگ دنبال همین پیغام خطا بگردید. ممکن است چیزی یادداشت کرده باشم. ببخشید که نمی‌توانم کمک موثری انجام دهم.

 3. Sina Momken

  ‫با سلام مجدد،
  من بالاخره توانستم مشکلم را حل کنم، راه حلش را اینجا می‌نویسم تا دیگران هم استفاده کنند.
  با توجه به اینکه سرعت اجرای ActivePerl بر روی IIS با استفاده از رابط ISAPI سریع‌تر از استفاده از رابط CGI است، من روی هر دو سیستم Win8 و WinServer 2008R2 از ماژول ActivePerl ISAPI استفاده کرده بودم. اما ActivePerl ماژول‌های ‪.dll‬ مختلفی برای اتصال بوسیله‌ی ISAPI دارد. نکته این بود که باید از فایل PerlEX.dll برای ارتباط IIS با Perl بوسیله‌ی ISAPI استفاده می‌شد و نه از فایل PerlIS.dll.
  ‫فایل PerlIS.dll موجب می‌شد که برخی HTTP Response Header ها به خوبی فرستاده نشوند و مشکل بالا پیش بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *