مراسم روز آزادی نرم‌افزار در تهران

جشن روز آزادی نرم‌افزار برای ارج نهادن به آزادی نرم‌افزار و برای ترویج استفاده از آن از سال ۱۳۸۳ برگزار می‌شود. این مراسم در حال حاضر در سومین شنبه ماه سپتامبر که تقریباً برابر اواخر شهریور است برگزار می‌گردد. خوشبختانه امسال این جشن به همت «انجمن صنفی کاربران نرم‌افزارهای آزاد/متن باز» و با کمک «فرهنگسرای فناوری اطلاعات شهرداری» و «مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف» در تهران برگزار می‌شود. ظاهراً این جشن سال‌های گذشته نیز در تهران و اصفهان برگزار شده است.

قاعدتاً این مراسم بر روی لینوکس تمرکز خواهد داشت ولی من هم به عنوان یک ویندوز کار دلایلی برای شرکت خودم در این مراسم دارم:
۱- من هم تا اندازه زیادی از نرم‌افزارهای آزاد و کدباز مثل فایرفاکس، NHibernate  و… استفاده می‌کنم.
۲- دوست دارم با نرم‌افزارهای آزاد دیگر و خود لینوکس بیشتر آشنا بشوم. چون حتی مایکروسافت هم با همه تعصبش تصمیم گرفته در جنبش کدباز شرکت کند.
۳- این مراسم از معدود مراسماتی که کامپیوتربازهای حرفه‌ای و احیاناً برنامه‌نویسان در آن شرکت می‌کنند. پس باید فرصت را غنیمت شمرد و به این بهانه هم که شده با دیگر دوستان دور هم جمع شد.

مراسم امسال در روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۸ در فرهنگسرای فناوری اطلاعات واقع در تهران – خ کارگر جنوبی – کمی پایین‌تر از میدان انقلاب – تقاطع جمهوری و از ساعت ۱۷ الی اذان مغرب برگزار می‌گردد. به امید دیدار همه دوستان در مراسم!

پیوندها:
۱- خبر برگزاری جشن در سایت انجمن صنفی کاربران نرم‌افزارهای آزاد/متن باز، اطلاعات تکمیلی و لینک ثبت نام
۲- سایت مراسم جهانی روز آزادی نرم افزار Software Freedom Day – SFD
۳- ‫FOSS چیست؟
۴- دیگر نوشته‌های من راجع به FOSS

Comments

  1. افشار محبی

    مراسم روز آزادی نرم افزار دیروز در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار شد. اما چون ما دیر رسیدیم همه صندلی‌ها پر شده بود و جایی برای ورود ما باقی نمانده بود! البته خوب بود که در این میان موفق شدم چند تا از دوستان iDevCenter.com یعنی سهیل رشیدپور، شهریار رستمی و حسین (hosein.geek) را به علاوه چند نفر دیگر از دوستان قدیمی من جمله رامین پورمند و حسین سهند را از نزدیک زیارت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *